poniedziałek, 8 czerwca 2020

Zabierz 5 z lasu

Kochane Dzieciaczki zapraszamy Was do wzięcia udziału w ekologicznej akcji "Zabierz 5 z lasu".

"Zabierz 5 z lasu" to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Nadleśnictwo. Polega na zebraniu podczas spaceru 5 szt. śmieci i wyrzucenia ich do leśnego, lub swojego śmietnika. Ma ona na celu zachęcenie osób do dbania o środowisko i zmniejszenie liczby odpadów w lasach.

Śmieci w lesie nie tylko zaburzają estetykę tego miejsca, ale również nie ulegają naturalnemu rozkładowi. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia bardzo długo zalegają w środowisku, czego przykładem mogą być:
    karton po napoju 10–30 lat
     puszka po konserwie 40–80 lat
     puszka aluminiowa po napoju 50–100 lat
     jednorazowa torba foliowa 100–120 lat
     butelka plastikowa 500–1000 lat

A zatem namówcie rodziców na spacer do lasu. Koniecznie zabierzcie ze sobą reklamówkę i podejmijcie wyzwanie ! My też zbieramy śmieci:




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

„Daj się napić, bądź człowiek”. Robimy poidełka dla owadów i ptaków

„Daj się napić, bądź człowiek”, to hasło akcji do której, wszyscy możemy się włączyć pomagając ptakom oraz pszczołom w najbliższym otoczeni...