Kochane Dzieciaczki zapraszamy Was do wzięcia udziału w ekologicznej akcji "Zabierz 5 z lasu".
"Zabierz 5 z lasu" to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Nadleśnictwo. Polega na zebraniu podczas spaceru 5 szt. śmieci i wyrzucenia ich do leśnego, lub swojego śmietnika. Ma ona na celu zachęcenie osób do dbania o środowisko i zmniejszenie liczby odpadów w lasach.
"Zabierz 5 z lasu" to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Nadleśnictwo. Polega na zebraniu podczas spaceru 5 szt. śmieci i wyrzucenia ich do leśnego, lub swojego śmietnika. Ma ona na celu zachęcenie osób do dbania o środowisko i zmniejszenie liczby odpadów w lasach.
Śmieci w lesie nie tylko zaburzają estetykę tego miejsca, ale również nie ulegają naturalnemu rozkładowi. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia bardzo długo zalegają w środowisku, czego przykładem mogą być:
karton po napoju 10–30 lat
puszka po konserwie 40–80 lat
puszka aluminiowa po napoju 50–100 lat
jednorazowa torba foliowa 100–120 lat
butelka plastikowa 500–1000 lat
A zatem namówcie rodziców na spacer do lasu. Koniecznie zabierzcie ze sobą reklamówkę i podejmijcie wyzwanie ! My też zbieramy śmieci:



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz